Изберете страница

На 28.02.2025 г. по покана на г-н Дончо Димитранов – председател на Обласния съюз на пенсионерите в Силистра, ученици от ОУ „Отец Паисий“, гр.Силистра с ръководител Мирена Денева – училищен логопед, посетиха Клуб на пенсионера № 6.

Децата с гордост разказаха за най-старото училище в гр. Силистра и представиха кратка програма по случай предстоящия празник Баба Марта. Спазиха българската традиция и усукаха бял и червен конец за здраве и благополучие. Още с появата си, децата просълзиха възрастните хора и в същото време, стоплиха сърцата им.

Г-н Димитранов зарадва децата с почерпка и мартеница, като се беше погрижил и за ръководството на училището в лицето на г-жа Галя Илиева. Малките паисиевци очароваха своите нови приятели и със завидни фолклорни умения като завихриха едно кръшно право хоро. Срещата беше емоционална и запомняща се и за двете поколения и със сигурност няма да е последна!